ערכים בסיסיים בעולם הטראנס

ערכים בסיסיים בעולם הטראנס

טוב הגיע הזמן לעשות קצת סדר בנושא חשוב מאוד, עניין הערכים הבסיסיים בכל הדבר הזה שנקרא עולם הטראנס.
לאחרונה קיבלתי המון פניות מבנות שמבקשות שארשום כמה נקודות חשובות, להלן הנקודות.

אנשים רבים בשנים האחרונות נחשפו לתרבות הטראנס בארץ והחלו לצאת מידי סופ”ש לאירועים קטנים וגדולים שמתקיימים בכל הארץ, כמובן שככל שתרבות הטראנס גודלת השמחה גוברת, כיף לדעת שאנשים רבים נחשפים אליה ומוצאים בה מקום שהם אוהבים ונהנים להיות חלק ממנו.

אז קודם כל תודה.

אבל. חשוב מאוד שכל אדם שמתחבר לטראנס יקרא את המאמר הזה ויבין טיפה מה הם ערכיה הבסיסיים של של תרבות הטראנס וידע להתנהג בהתאם אליהם.

אז הנה לכם מספר ערכים בסיסיים שחשוב שכל אדם שמגדיר את עצמו חלק מתרבות הטראנס ידע.

אהבה- תרבות הטראנס היא תרבות שמייצגת אהבה, שמחה, אור, צבעוניות, עזרה לאחר ואהבה לעצמך, לטבע, לאנשים, ואהבה לבריות, חשוב מאוד לשים לב שברגע שאנחנו מגיעים לאירוע (וכמובן שלא רק באירוע אלא בחיים בכלל) אנחנו מקפידים לאהוב את האחר, להיות ביחד עם שאר הקהל, ולהרגיש חלק מרשת אנרגיות עצומה שכל מטרתה היא לייצר תחושה אחת. אהבה. כל מי שהיה במסיבות של בנות השבט והחברים יכול להבין בדיוק למה אני מתכוונת.

חופש- אין כמו החופש :), תחושת החופש של כל אדם היא ערך בסיסי ובעל משמעות רבה באירועי הטראנס, ברגע ההגעה למסיבה מצופה ממני/כם לכבד כל אדם באשר הוא ולתת לו את המרחב להיות הוא ללא שיפוטיות וזלזול ולהתנהל בצורה חופשית ונעימה עבורו.

ביטחון- תחושת ביטחון היא עוד ערך חשוב מאוד שמבטא את ההבנה הבסיסית שאומרת שלכל אדם באשר הוא יש את הזכות להרגיש ביטחון. לא משנה אם זה ברחבה, בקאנטה, באוהל או במעמקי היער, עלינו לדעת לשמור על תחושת הביטחון של האדם שלידנו, לא להעיר הערות פוגעניות, ולשמור על המרחב האישי של האדם אחר, ולעזור לו/ה בשנייה הראשונה שהם צריכים ונזקקים לנו.

שוויון- שוויון הוא עוד ערך חשוב מאוד בתרבות הטראנס. אנו מקפידים לזכור שטראנס מהווה מקום לכולם ללא הבדל דת גזע או מין. ועלינו לשמור על כך ולזכור לתת לכל אדם את הזכות להגיע לאירועים (כמובן כל עוד הוא מגיע ממקום טוב ורצון אמיתי להיות חלק.) ליהנות ולא להרגיש תחושה של שוני או חוסר כבוד בגלל הזהות שלו.

נתינה מהמהות – אנחנו אלופים בלתת מהמהות. אישית כל מי שסביבי כזה, זה יופי שאין לתאר. הצורך הזה שתמיד קיים בכם לעזור לזולת ולא לצפות לקבל מהאחר בחזרה מרגש אותי בכל פעם מחדש. לפעמים שאנחנו שוכחים זאת בגלל כל מיני דברים שאנחנו עוברים בחיים. אז תמיד שאנחנו קולטים את הסיטואציה, חשוב שנרעיף עליהם המון חום ואהבה, עם מילים וכוונות טהורות ומכל הלב. ואז אתם תהיו המומים איך בשנייה הם נזכרים, מתרככים, ומרגישים אחרת לחלוטין. אבל חשוב שלא נשכח שיש בכולנו את המהות המדהימה שבתוכנו ויש בה תחושת אושר, חופש, צבעוניות, המון קבלה ואהבה אינסופי. זה מה שמבדיל אותנו כמעט מכל התרבויות, והופך אותנו לטובים יותר :). זכרו זאת.

וכמובן זכרו ליהנות ולצרוך אלכוהול ועזרים שונים בצורה אחראית וחכמה. 🙂